SON DAKİKA HABERLERİ

Ragıp Savaş neden Fenerbahçe’yi bırakıp Beşiktaşlı oldu?

Ragıp Savaş neden Fenerbahçe’yi bırakıp Beşiktaşlı oldu?

Ünlü oyuncu Ragıp Savaş ile çok özel bir röportaj... Savaş, bilinmeyenlerini Magazin Sözcüsü'ne anlattı.

Ünlü oyuncu Ragıp Savaş, neden taraftarı olduğu Fenerbahçe’yi bırakıp fanatik bir Beşiktaşlı olmak zorunda kaldığını, onlarca projede yer almasına rağmen hangi filmin etkisinden hala kurtulamadığını, hangi ünlü sporcuyla olan arkadaşlığının hayatını baştan aşağı değiştirdiğini ve diğer tüm bilinmeyenlerini Magazin Sözcüsü'ne anlattı.

Uzun süredir ekranda görünmeyen Ragıp Savaş, bu ara kendini biraz nadasa bıraktığını ve akademik çalışmalara ağırlık vererek, öğrenci yetiştirmeye başladığını söyledi: "Bazı insanlar öğrendiğini saklar ama ben öğrendiğimi öğretmeyi tercih ediyorum."

Neden Fenerbahçe’yi bırakıp Beşiktaşlı oldu?

Oyunculuğa başlamadan önce profesyonel voleybolcu olduğunu, Önemli voleybol ekiplerinden biri olan Eczacıbaşı takımından ciddi bir teklif de aldığını vurgulayan Savaş, Beşiktaş'ın efsane üçlüsü Metin-Ali-Feyyaz'ın Metin'i ile dostluklarını anlattı. Metin Tekin ile birlikte İstanbul'a geldiklerini anlatan ünlü oyuncu, "Ben Fenerbahçeliydim, babam Fenerbahçeliydi. Beşiktaş'ın Metin'e tuttuğu evde çok vakit geçirdiğim için o dönemin Beşiktaşlı futbolcularıyla da kardeş gibi olduk." dedi ve ekledi: "Bir derbiye götürdüler beni, Çarşı grubu'nun içene koydular. Ben o günden beri Beşiktaşlı'yım." 

"Neredesin Firuze'nin yeri ayrı"

"Ben dışarıdan çok ciddi olarak görülüyorum ama aslında öyle değilim, çok esprili ve komik bir adamımdır" diyen Savaş için Türk sinemasının en güzide komedi filmlerinden biri olan Neredesin Firuze'nin yeri ayrı: "Çekimler sırasında çok güzel iki ay geçirdik. Sette çok eğlendik. Ama ben bu kadar kült bir filmin çıkacağını hiç tahmin etmemiştim. Bazı şeyler bazı dönemde denk gelir ya, bu da öyle bir şey. Bir daha aynısını veya bir benzerini yapmaya kalksanız çıkmaz böyle bir şey."

Küçük kızı Nil'in geçen sene O Ses Çocuklar'a katıldığını ve yarışmanın ona çok şey öğrettiğini, çok şey kattığını vurgulayan Savaş şöyle devam etti: "En azından o kadar büyük bir kalabalığın önünde kendini ifade edebilmeyi çok iyi öğrendi."